Lietuva yra tarp daugiausiai atliekų sąvartynuose šalinančių Europos Sąjungos šalių. Mūsų vartojimo įpročiai daro įtaką sudėtingų aplinkosauginių problemų atsiradimui: gyvūnijos ir augalijos nykimui, visuotiniam atšilimui, gamtinių išteklių mažėjimui, katastrofiškai didėjančiam atliekų kiekiui. Atėjo laikas labai stipriai pagalvoti apie įpročių keitimą: atsakingą vartojimą, atliekų kiekio mažinimą, pakartotinį atliekų panaudojimą bei rūšiavimą. Atliekų tvarkymas šiuo laikotarpiu tampa viena aktualiausių ir prasmingiausių žmogaus veiklos rūšių.

UAB „Jonavos paslaugos“ siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į atliekų tvarkymo problemas Jonavos rajone bei skatinti atsakingo vartojimo bei rūšiavimo įgūdžių įsitvirtinimą kasdieninėje veikloje 2016 m. rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais vykdo aplinkosauginę akciją, kurios šūkis – „Mes stebime kaip jūs rūšiuojate“.

Akcijos metu Jonavos mieste stebimas gyventojų elgesys prie atliekų aikštelių, siekiant sužinoti ar aktyviai rūšiuojamos buityje susidariusios komunalinės atliekos, ar teisingai suprantama kaip reikia rūšiuoti.
Stebimose konteinerių aikštelėse akcijos metu bus pastatyti užrašai „Mes stebime kaip jūs rūšiuojate“. Gyventojams, teisingai rūšiuojantiems pakuotės atliekas daliname daugkartinius pirkinių maišelius su užrašu „Aš už švarią Jonavą“, primename, kodėl reikia stengtis kuo mažiau vartoti vienkartinių maišelių ir kitų trumpalaikės vertės daiktų bei padėkojame, kad teisingai rūšiuoja atliekas. Gyventojai, kurie nerūšiuoja atliekų, mokomi kaip reikia rūšiuoti bei kokia yra rūšiavimo nauda.

Nuotraukose kelios akimirkos iš rugpjūčio mėnesį vykusios akcijos „Mes stebime kaip jūs rūšiuojate“.

Nuotraukų galerija