VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacijos“ atstovai tikrino kaip jonaviečiai rūšiuoja pakuotės atliekas. Sausio 23 d. buvo atlikti P. Vaičiūno gatvės individualių namų gyventojų išrūšiuotos pakuotės atliekų sudėties tyrimai. Iš 27 pakuotės atliekoms rūšiuoti pastatytų mėlynos spalvos konteinerių surinkta 260 kg atliekų. Iš viso P. Vaičiūno gatvėje yra pastatyti 43 namų savininkams pakuotės atliekų rūšiavimo konteineriai.

Paaiškėjo, kad P. Vaičiūno gatvės gyventojai prastai rūšiuoja atliekas. Nuo viso atliekų kiekio tik 47,85 proc. (124,42 kg) rasta pakuotės atliekų; 10,66 proc. (27,72 kg) rasta mišrios makulatūros; 7,36 proc. (19,12 kg) antrinių žaliavų – tai keptuvės, žirklės, plastikiniai indai, maišai iš tekstilės. Net 34,13 proc. (88,74 kg) nuo visų surinktų atliekų buvo mišrios komunalinės atliekos. Gyventojai į pakuotės rūšiavimo konteinerius buvo išmetę rūbus, staltieses, mezgimo siūlus, vaikų žaislus, eglučių papuošalus, maisto atliekas, rankines, gėles, pušies šakas, dantų pastos bei kremo tūteles, plastikines ardytų automobilių detales, tualetinį popierių, konteinerius nuo iššaudytų fejerverkų, hemodializės vamzdelius.

Primename, kad pakuotė – tai gaminys, pagamintas iš bet kokių medžiagų ir skirtas gaminiams pakuoti, apsaugoti, gabenti ir pateikti vartotojams ar gamintojams. Pakuotės atliekas iš gyventojų surenkame nemokamai. Sutvarkyti komunalines atliekas, įmestas į pakuotės rūšiavimo konteinerius, atliekų tvarkytojams kainuoja 2,7 karto brangiau nei sutvarkyti atliekas tiesiogiai išmestas į mišrių komunalinių atliekų konteinerius.

Į mėlynos spalvos rūšiavimo konteinerius galima mesti plastikinę pakuotę, kombinuotą pakuotę – tetrapak, PET pakuotę – plastikinius butelius, metalinę pakuotę, popierinę pakuotę, mišrią makulatūrą ir kartoną.

Į žalios spalvos konteinerius galima mesti stiklinę pakuotę.

Į visus rūšiavimo konteinerius reikia mesti pakuotę be maisto likučių, sausą, kuo švaresnę. Šlapia, riebaluota pakuotė gali sudrėkinti, užteršti bei suprastinti kitos pakuotės kokybę. Kruopščiai išrūšiavus atliekas ir netyčia ten įmetus nešvarų stiklainį ar skardinę, visas konteinerio turinys susitepa. Užterštos pakuotės perdirbti nebeįmanoma.

Į pakuotės rūšiavimo konteinerius visos išmestos atliekos privalo būti palaidos, t. y. negali būti sudėtos į maišelius.

Atliekų vežėjams pastebėjus netvarkingus rūšiuojamųjų atliekų konteinerius, jų savininkas pirmiausia gaus įspėjimą ir informacinį bukletą kaip rūšiuoti. Jo konteineris ištuštintas nebus. Savininkui nesutvarkius konteinerio antrą kartą, vadovaujantis Jonavos rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklėmis, komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo įmoka bus didinama 3 kartus nuo Savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos įmokos.

Atliekų tvarkymo skyrius