Sausio 22 – 30 dienomis buvo vykdoma gyventojų apklausa "Kaip vertinate šią žiemą Jonavos mieste valomus kelius ir šaligatvius?"

Iš viso apklausoje dalyvavo 296 respondentai. Daugiausiai savo balsų gyventojai atidavė už atsakymą "Patenkinamai" (40%, 117 bals.) Už atsakymą "Gerai" pasisakė 36% balsavusiųjų arba 107 jonaviškiai. Trečioje pozicijoje liko atsakymas "Blogai" - už jį balsavo 24% apklaustųjų arba buvo atiduoti 72 balsai.

Remiantis apklausos duomenimis - Jonavos miesto gyventojai yra patenkinti, kaip mieste yra valomi keliai ir šaligatviai. Šiais rezultatais nenusivylė ir bendrovės "Jonavos paslaugos" direktorius Edmundas Mulokas. Pasak bendrovės direktoriaus, iškritęs gausus sniegas jiems patiems parodo ir leidžia pasitikrinti, kuriose srityse reikia pasitempti, o kur valymo darbai vykdomi gerai.

“Manau gyventojų vertinimas yra objektyvus, nors mes ir patys matome, kas yra negerai, ypač, kai iškrenta pirmas gausus sniegas - matosi ir valytojų darbas, jų darbo organizavimas, ir mechanizuotas gatvių valymas. Taip pat stebime gyventojų atsiliepimus ir stengiamės reaguoti į pastabas. Tačiau visko pasitaiko ir mūsų darbe, tiesioginės informacijos “iš dangaus” negauname, orų prognozės būna permainingos, todėl tiesiog neįmanoma visko idealiai sutvarkyti”, - sako bendrovės “Jonavos paslaugos” direktorius Edmundas Mulokas.

Miesto valymo darbai skirstomi į kelias dalis. Pirma - teritorijos valymas prie daugiabučių namų.

“Daugiabučių laiptines ir kiemus tvarko valytojos, kurios taip pat turi nustatytas darbo dienas ir darbo valandas. Gerai, jei sninga darbo valandomis, tuomet sniegas yra nuvalomas, o jei sninga naktį, ar per išeigines dienas....? Tačiau dauguma valytojų - atsakingos ir pareigingos, vos pasnigus, stengiasi palaikyti švarius takus, pabarsto kelius”, - sako E. Mulokas.

Kita miesto dalis - viešosios erdvės. Šiuo atveju tokias paslaugas užsako ir apmoka Jonavos miesto seniūnija.

“Viešųjų erdvių valymui paskirtos tik kelios valytojos, kurios aprenka šiukšles, prižiūri bendrą tvarką, tačiau nėra pajėgios nukasti sniegą dideliuose plotuose. Esant gausesniam snygiui, viešas erdves valom mechanizuotai. Tam turim specializuotą įrangą, tačiau ir ji ne visur telpa įvažiuoti, jei šaligatvis tik 1,2 m. Pagrindinė problema, kad sumažėjo viešuosius darbus ir visuomenei naudingus darbus dirbančių žmonių. Viešuosius darbus planuojanti darbo birža jų organizavimą baigia gruodžio mėnesio pradžioje ir pradeda pavasarį. Visą žiemos laikotarpų, per patį darbymetį, mes neturime papildomos pagalbos. Visuomenei naudingus darbus, už socialines pašalpas dirbančių žmonių per išeigines taip pat neprisikviesi, jų darbo planavimas dar sudėtingesnis, mes vėl liekame be papildomos pagalbos. Mes galim įdarbinti daugiau žmonių, bet vėl gi, viskas kainuoja, o lėšas stengiamės panaudoti racionaliai”, - sako bendrovės direktorius.

Skirtingai nei valytojos, dirbančios įprastomis darbo dienomis ir valandomis, važiuojamas kelio gatves prižiūrintys darbuotojai budi kartais ir nuo trečios ryto.

“Kiekvieną kartą vertinam situaciją realiu laiku: jei ką tik pasnigo, darbuotojai gatvę nuvalo ir trečią ryto, nes sniegas dar nesusigulėjęs, lengviau nusivalo. Jei matom, kad šąla ir formuojasi plikledis, barstom paviršius. Beje, nauja šiais metais tai, kad daugumą šaligatvių barstom tik druska, kurios beveik nesimato, todėl gali kilti abejonių, ar paviršius pabarstytas, bus slidu ar ne”, - sako E. Mulokas.

Iškritusiu gausiu sniegu jonaviečiai džiaugėsi gana neilgai, kai už lango vėl sulaukė temperatūros aukščiau nulio. Tačiau gausus sniegas, kad ir neilgai, patinka nevisiems. Vieniems atrodo, kad mieste prastai valomi pėsčiųjų takai, kitiems atrodo, kad važiuojamoji kelio dalis turi būti kaip vasarą. Pasak E. Muloko bei vertinat apklausos duomenis, Jonava nėra apleista, anaiptol, prižiūrima ir tvarkoma pakankamai gerai, bet visuomet yra kur pasitempti.