ATLIEKŲ RŪŠIAVIMO KAMPANIJA – RŪŠIUOTI YRA PAPRASTA!

Jonavoje prasidėjo UAB „Jonavos paslaugos“ specialistų sukurta atliekų rūšiavimo kampanija „Rūšiuoti yra paprasta!”

Gyventojai jau galėjo pastebėti pirmuosius šios kampanijos metu atliktus darbus – ant konteinerių įrengtas lenteles, kurios padeda suprasti, kur ir kokios atliekos turėtų būti išmetamos. Taip pat vizualizacijas mieste, iškabintus plakatus autobusų stotelėse, kuriuose pateikta pagrindinė informacija, kodėl rūšiuoti svarbu, įrašus socialiniuose tinkluose, žiniasklaidoje.

Kampanijos pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai

Gyventojams norime paaiškinti ir parodyti, kad žinant esmines rūšiavimo taisykles, rūšiuoti tampa labai paprasta. Svarbu paminėti, kad teisingai išrūšiuotos atliekos yra perdirbamos ir vėl tampa žaliava naujų produktų gamybai. Taip taupome senkančius neatsinaujinančius išteklius.

Kaip rūšiuoti? Kalba UAB „Jonavos paslaugos“ atliekų tvarkymo sistemos organizavimo skyriaus vedėja Rasa Raicevičienė

Atskleisiu vieną taisyklę, kurią įsidėmėjus, niekada nesuklysite rūšiuodami – į rūšiavimo konteinerius metame pakuotės atliekas: plastikines, metalines, popierines pakuotės atliekas.  Visada būsite teisūs, jei į rūšiavimo konteinerį įmesite pakuotę – tai, kas liko išpakavus įsigytą prekę. Tai bus teisingas žingsnis į tinkamą rūšiavimą“, - sako Rasa Raicevičienė.

Esminė taisyklė kurią turime suprasti kiekvienas – rūšiavimo konteineriai skirti pakuotės atliekoms. Išskirtinai į popieriaus konteinerį metame ne tik pakuotes, bet viską, kas pagaminta iš popieriaus (žurnalai, laikraščiai).

Teisingo rūšiavimo atmintinė

Gyventojams sukūrėme teisingo rūšiavimo atmintinę, kuri palengvins ir padės suprasti kur ir kokios atliekos turi būti išmetamos. Ją galite rasti ir parsisiųsti mūsų svetainės skiltyje „atliekų tvarkymas“.

Rūšiuokime jonaviečiai, nes rūšiuoti yra paprasta ir taip kuriame tvaresnę aplinką bei teisingus įpročius ateities kartoms! 

Nuotraukų galerija