Daugiabučių namų modernizavimas – ką reikėtų žinoti ir nuo ko pradėti norint, kad daugiabutis būtų renovuotas

Lietuva iš Europos Sąjungos (ES) išsiskiria didžiausia parama gyventojų daugiabučių namų renovacijai. Sudėjus visas valstybės paramos formas (subsidijas, projekto parengimo ir priežiūros išlaidų kompensavimą) ji siekia net 40 – 43 procentus.

Statybų sektoriaus vystymo agentūros direktoriaus Aido Vaičiulio nuomone, ja reikėtų suskubti pasinaudoti.

„Tie, kurie dabar suskubs ir renovuosis, taip sumažindami energines išlaidas bei padidindami gyvenimo komfortą, laimės. Tačiau gyventojai, kurie praleis šią progą, ateityje už naudojamą energiją mokės tik daugiau, kadangi reikia renovuoti didžiulį pastatų kiekį, valstybė ateityje diferencijuos savo paramą ir laukiantieji paramos iš valstybės gaus mažiau. Tikėtina, jei „atsibundančių“ skaičius didės, tai dar ir dėl tam momentui galiojančios paramos reikės pastovėti eilėje“, – teigia A. Vaičiulis.

Ateityje modernizavimo kaina tik didės, o tapti modernizuotais privalės visi daugiabučiai namai. Todėl laikas tuo rūpintis yra dabar. Žinant, kad tendencingai didėja dujų ir elektros kainos, ko pasėkoje didės ir statybos darbų kaštai.

Gyventojams išreiškus norą renovuoti namą, primas žingsnis – pateiktas prašymas su 51 proc. gyventojų parašų. Gyventojai privalo surinkti parašus patys ir laisva forma pateikti prašymą dėl namo modernizavimo. Parašai turi būti pateikti namą administruojančiai įmonei, šiuo atveju – bendrovei „Jonavos paslaugos“. Taip pat galima atvykti į bendrovę tiesiogiai arba atsiųsti prašymą el. paštu info@jonavospaslaugos.lt  

Kaip tapti programos dalyviu ir prašymą rasite – https://jonavospaslaugos.lt/straipsniai/kaip-tapti-programos-dalyviu