Europos atliekų mažinimo savaitė yra iniciatyva, skatinanti susimąstyti ir įgyvendinti priemones, skatinančias tvarų išteklių ir atliekų tvarkymą. Europos Sąjungoje vienam gyventojui vidutiniškai tenka 157 kg pakuočių atliekų per metus ir didžiąją dalį šio kiekio galime ir turime sumažinti. Europos atliekų mažinimo savaitės metu (lapkričio 19 - 27 d.) visoje Europoje vyks renginiai, kuriuose kūrybiškai bus žvelgiama į atliekų tvarkymą ir kuriamos geresnės sąlygos rūšiavimui.
Europos atliekų mažinimo savaitės tikslas – skatinti visuomenę vengti atliekų susidarymo, mažinti kenksmingų medžiagų kiekį produktuose ir medžiagose, daiktus naudoti pakartotinai ar prailginti jų naudojimo laiką. Kasmet jos renginiuose dominuoja vis kita pasirinkta tema. Šiemet daugiausia dėmesio bus skiriama pakuočių atliekų susidarymo prevencijai.


Visam pasauliui aktuali problema – aplinkos tarša vienkartiniais plastikiniais pirkinių maišeliais. Atsakingas vartojimas prasideda nuo mūsų kiekvieno, kai apsipirkdami pagalvojame, ar tikrai perkamas daiktas reikalingas, ar galima jį įsigyti be papildomų, nereikalingų pakuočių. Kasmet daugybė plastikinių pirkinių maišelių užteršia gatves, pamiškes, jie patenka į upes ir ežerus, jūrą taip kenkdami gyvūnams bei paukščiams.


UAB „Jonavos paslaugos“ kolektyvas prisijungia prie atliekų mažinimo savaitės renginių. Lapkričio 21 – 25 d. darbuotojams dalinsime daugkartinio naudojimo pirkinių maišelius iš neaustinės medžiagos, akcentuojant, kad reikia kuo mažiau vartoti vienkartinių maišelių ir kitų trumpalaikės vertės daiktų (žiūrėti paveikslus).

Nuotraukų galerija