Informacija dėl automobilių dalių išmetimo/surinkimo

Jonavos rajono savivaldybės teritorijoje UAB „Jonavos paslaugos“ kasmet surenka po kelias tonas bešeimininkių automobilių plastiko atliekų, salono detalių, kuriomis neatsakingi piliečiai atsikrato pačiose įvairiausiose vietose ar tiesiog išmeta į komunalinių atliekų konteinerius.

Automobilių plastikų nepriima stambių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse, tačiau ir jie gali būti antrinės žaliavos, jeigu surinksime ir tinkamai panaudosime.

Jonavoje automobilių plastikines dalis – bamperius, posparnius, slenksčius, kuro bakus, langų apiplovimo bakelius nemokamai priima UAB „Bateris“, įsikūrusi Darbininkų g. 13, darbo laikas: I-V  8.00-17.00.

Kitos automobilių dalys – paneles, sėdynes, durų apdailos dalis čia priimamos už papildomą mokestį.

„Automobilis – ne tik metalas, bet ir plastikas, gumos dirbiniai, cheminės medžiagos ir kt. Netinkamas jo tvarkymas arba netvarkymas – rykštė aplinkai, nes daug automobilyje esančių medžiagų yra pavojingos aplinkai, jeigu jomis netinkamai atsikratome“, - sako savivaldybės Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Evaldas Mikalauskas.

Tinkamai surinktos automobilių plastiko atliekos vėliau smulkinamos ir panaudojamos kitų gaminių gamybai ar energijai išgauti.

Primename, kad už netinkamai pašalintas atliekas gresia bauda nuo 30 iki 2400 Eur, taip pat skaičiuojama padaryta žala aplinkai.

Nerizikuokite ir naudokitės teisėtais atliekų tvarkymo būdais!