Jonava ruošiasi rūšiuoti maisto atliekas – statomi nauji konteineriai

Jonavoje įrengiami nauji pusiau požeminiai atliekų konteineriai, kuriuose bus atskirai rūšiuojamos maisto ir virtuvės atliekos.

Nuo 2024 m. Lietuvoje įsigalios ES direktyva, reikalaujanti iš bendro atliekų srauto atskirti maisto ir virtuvės atliekas, todėl atliekų tvarkytojai privalo tinkamai pasirengti maisto atliekų surinkimui. 

Jonava pirmoji iš Kauno regiono savivaldybių ėmė ruoštis maisto atliekų rūšiavimui – Aplinkos projektų valdymo agentūros ir rajono savivaldybės lėšomis mieste įrenginėjama maisto ir virtuvės atliekų rūšiavimo sistema.

Šiemet bus sumontuota 30 naujų pusiau požeminių konteinerių, o per 2024-2025 m. planuojama tokius konteinerius įrengti prie visų daugiabučių.

Maisto atliekos – vertingas išteklius, iš jų gaminama žaliava biodujoms ir biodegalams.

Maisto ir virtuvės atliekų konteineriai išsiskirs rudos spalvos atliekų įmetimo angos dangčiais. Netrukus ant konteinerių atsiras daugiau informacijos apie rūšiavimą.  

Prašome gyventojų kol kas NEMESTI jokių atliekų į naujuosius konteinerius! Apie pradedamą atskirą maisto ir virtuvės atliekų rūšiavimą informuosime atskirais pranešimais.

Jonavos r. savivaldybės info.
E. Utyros nuotr.