Kovo mėnesį Jonavos rajono viešosios tvarkos skyrius pagal UAB „Jonavos paslaugos“ pateiktus pažeidimų protokolus nubaudė 5 pažeidėjus. Pažeidėjai nustatyti patikrinus šalia konteinerių paliktus komunalinių atliekų maišus ir juose radus asmens kontaktinius duomenis, taip pat identifikavus asmenis pagal vaizdo kamerų įrašus. Nubausti asmenys pažeidė atliekų tvarkymo taisykles, palikdami šiukšlių maišus prie konteinerių bei stambiagabarites atliekas konteinerių aikštelėse neleistinomis dienomis.
Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodekso 161¹ straipsnyje numatyta, kad savivaldybės patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas užtraukia pažeidėjui įspėjimą arba baudą iki 579 eurų. Todėl raginame labai gerai pagalvoti ar verta mokėti baudas už tingėjimą išmesti šiukšlių maišą į konteinerį, ar ne laiku ir ne vietoje paliktus stambiagabarites atliekas.
Primename, kad senus baldus ir buitinę įrangą į komunalinių atliekų aikšteles galima nešti tik sekmadieniais. Kiekvieną pirmadienį šios atliekos yra surenkamos ir išvežamos. Statybines atliekas konteinerių aikštelėse palikti draudžiama.
Jonavos mieste, adresu Darbininkų g. 19, gyventojų patogumui įrengta stambiagabaričių atliekų aikštelė. Kita aikštelė yra Jonalaukio kaime (uždaryto sąvartyno vietoje). Gyventojai į šias aikšteles gali nemokamai pristatyti padangas, senus baldus, statybines atliekas, elektros ir elektronikos atliekas ir kitas atliekas.

UAB „Jonavos paslaugos“ Teisės ir bendrųjų reikalų skyrius