Pastaruoju metu jonaviečiai daug diskutuoja apie bešeimininkius šunis ir kates. Nuomonių galima išgirsti visokių: vieni už jų šėrimą prie daugiabučių namų laiptinių, kiti – kategoriškai tam prieštarauja. Didelis ažiotažas kilo ir dėl Užusalių seniūnijoje sugauto šuns.

Jonavos rajono savivaldybė 2005m, spalio mėnesį patvirtino  „Gyvūnų laikymo ir auginimo Jonavos rajone taisykles“, tačiau retas jonavietis yra su jomis susipažinęs, todėl labai dažnai tarp gyventojų ir kyla įvairių konfliktų.

2013m. įsigaliojo  nauja Lietuvos respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo redakcija. Bendrovė „Jonavos paslaugos“, norėdama pagerinti bešeimininkių gyvūnų laikymo sąlygas pradėjo patalpų remontą, kuriose bus įvertinta gyvūnų sveikatos būklė bei pagerintos jų laikymo ir priežiūros sąlygos.

Laikinoji gyvūnų globa užtikrins bešeimininkių gyvūnų gerovę ir apsaugą, kol bus nustatytas jų savininkas ar laikytojas.

Remontuojamose patalpose bus įrengta patalpa gyvūnų apžiūrai, karantinavimo patalpa bei patalpa šuniukų susilaukusioms kalėms. Patalpose yra šaltas ir karštas vanduo, kanalizacija bei apšaldymas.  Bus įrengta atskira patalpa kačių laikymui. Iki gegužės mėnesio patalpų remontas įmonės lėšomis ir darbo jėga bus baigtas.

Šunų laikymui sutvarkyti voljerai, įrengtas apšvietimas.

Jonaviečiai visą informaciją apie sugautus bešeimininkius šunis ir kates, kuriuos norėtų priglausti nauji šeimininkai ras įmonės tinklalapyje.

Taip pat norėčiau jonaviečius informuoti, kad „garsiajam“ šuniui jau atsirado naujieji šeimininkai.

Įmonės „Jonavos paslaugos „ atstovė ryšiams su visuomene Audra Odinienė.

Nuotraukų galerija