Įrengti UAB „Jonavos pasĮrengti UAB „Jonavos paslaugos“ dovanoti inkilai čiurliams laugos“ dovanoti inkilai čiurliams

UAB „Jonavos paslaugos“ direktoriaus Edmundo Muloko iniciatyva įgyvendinta – pirmieji inkilai čiurliams Jonavoje įrengti ant baigiamo modernizuoti Žeimių tako 9 namo stogo.

Čiurlių svarba daugiabučiuose namuose yra neįkainojama, o jų lizdai naudingi ne tik gamtai, bet ir žmonėms, gyvenantiems šiuose namuose.

Kai kuriuose renovuojamose daugiabučiuose namuose, šių paukščių angos, kuriose jie gyvena – pašalinamos. Daugelyje Europos valstybių siekiama išsaugoti čiurlius, todėl jiems būtina palikti buvusias angas arba įrengti inkilus namo viršuje. Nuo šiol UAB „Jonavos paslaugos“ kalbėsis su rangovais renovuojančiais daugiabučius, kad dalis angų būtų išsaugotos, taip siekiant išsaugoti šiuos svarbius paukščius gamtai bei žmonėms.

Čiurlys – pats vasariškiausias paukštis, mūsų krašte gyvenantis tik 3 mėnesius. Tai švarus ir neteršiantis aplinkos gyvūnas, todėl gyventojai dėl čiurlių buvimo turėtų būti ramūs. Čiurlių mityba susideda iš vabzdžių ir kitų kenkėjų (musės, uodai ir pan.), tad čiurlių buvimas padeda kontroliuoti kenkėjų populiacijas ir sumažinti būtinybę naudoti cheminius pesticidus.

Nuotraukų galerija