UAB „Jonavos paslaugos“ dovanoja pirmuosius inkilus čiurliams

Čiurlių svarba daugiabučiuose namuose yra neįkainojama, nors gali atrodyti, kad tai paprastas ir nepastebimas gyvūnas. Čiurlių lizdai gali būti naudingi ne tik gamtai, bet ir žmonėms, gyvenantiems šiuose namuose. Kai kuriuose renovuojamose daugiabučiuose namuose, šių paukščių angos, kuriose jie gyvena – pašalinamos. Daugelyje Europos valstybių siekiama išsaugoti čiurlius, todėl jiems būtina palikti buvusias angas arba įrengti inkilus namo viršuje.

Jau šeštus metus UAB „Jonavos paslaugos“ organizuoja akcija „Inkilai“ ir įrengia inkilus įvairiems paukščiams, skirtingose miesto vietose. Šiemet ypatingą dėmesį skiriame būtent čiurliams ir pirmą kartą įrengsime inkilus jiems. Dovanojame specialiai pagamintus inkilus Žeimių tako 9 namo gyventojams, kurių name šios angos renovuojant daugiabutį buvo pašalintos, o gyventojai išreiškė prašymą išsaugoti čiurlius. Čia pavasarį, namo viršuje, saugiai bus įrengti 6 erdvūs, iš viso 36 angų inkilai, kurie yra tinkami būtent šiems paukščiams. Nuo šiol renovuojamose daugiabučiuose namuose su rangovais bus aptariami šių gyvūnų išsaugojimo klausimai.

Čiurlys – pats vasariškiausias paukštis, mūsų krašte gyvenantis tik 3 mėnesius. Tai švarus ir neteršiantis aplinkos gyvūnas, todėl gyventojai dėl čiurlių buvimo turėtų būti ramūs. Štai kelios svarbios priežastys, kodėl čiurlių buvimas yra naudingas bei svarbus:

KENKĖJŲ KONTROLĖ. Čiurlių mityba daugiausiai susideda iš vabzdžių ir kitų kenkėjų. Jie gali maitintis vabzdžiais, kurie yra kenksmingi, tokie kaip musės, uodai ir pan. Tad čiurlių buvimas padeda kontroliuoti kenkėjų populiacijas ir sumažinti būtinybę naudoti cheminius pesticidus.

GAMTOS BALANSAS: Čiurlių buvimas prisideda prie gamtos balanso palaikymo daugiabučiuose namuose. Jie yra dalis ekosistemos grandinės ir prisideda prie biologinės įvairovės palaikymo. Tai gali padėti sušvelninti bet kokias pasekmes, kurias gali turėti urbanizacija ir miesto aplinkos pokyčiai gamtai.

Daugelis žmonių vertina čiurlių balsus, ypač vasarą. Jų garsas gali sukurti gamtos atmosferą, kuri padeda sumažinti miesto šurmulį ir suteikia ramią, natūralią aplinką.

 

KĘSTUČIO JARMALAVIČIAUS NUOTR.